Niagara District Hockey League
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Divisions
Contact
Search
Login
Contact
Search
Member Associations
Visit Website
Garden City Minor Hockey
Visit Website
Glancaster Bombers
Visit Website
Greater Fort Erie Minor Hockey
Visit Website
Haldimand Minor Hockey
Visit Website
Niagara Falls Minor Hockey
Visit Website
Niagara on the Lake Minor Hockey
Visit Website
Pelham Minor Hockey
Visit Website
Port Colborne Minor Hockey
Visit Website
St. Catharines Kiwanis
Visit Website
Stoney Creek Minor Hockey
Visit Website
Thorold Minor Hockey
Visit Website
Wainfleet Minor Hockey
Visit Website
Welland Minor Hockey
Visit Website
West Niagara Minor Hockey
×
Latest
Scores
Details
Watch
U 16 Belcot
Glancaster Bombers
1
Welland Tigers Minor
3
Mon Mar 18
8:50p
Details
U 18 Doherty
Welland Tigers
3
West Niagara Flying Aces A
2
Mon Mar 18
8:30p
Details
Watch
U 13 Local league
Thorold Blackhawks 2 black
5
Welland Tigers 1 black
0
Mon Mar 18
8:00p
Details
Watch
U 15 Doherty
Haldimand River Kings
0
Welland Tigers
3
Mon Mar 18
7:20p
Details
Watch
U 15 Robinson
Glancaster Bombers C
3
Garden City Falcons C
3
Mon Mar 18
7:15p
Details
U13 Robinson
Garden City Falcons BB
3
West Niagara Flying Aces BB
7
Mon Mar 18
7:15p
Details
Watch
U 18 Robinson
NOTL Wolves
1
Fort Erie Meteors
1
Mon Mar 18
7:15p
Details
U 15 Robinson
Plattsville Rage
0
NOTL Wolves
0
Mon Mar 18
7:00p
Details
Watch
U 18 Robinson
Haldimand River Kings C
1
Port Colborne Sailors
5
Mon Mar 18
7:00p
Details
Watch
U 15 Robinson
Thorold Blackhawks
2
Fort Erie Meteors B
5
Mon Mar 18
7:00p
Details
Watch
U 14 Belcot
Welland Tigers Minor
3
Niagara Falls Flyers Minor
5
Mon Mar 18
7:00p
Details
Watch
U 11 Local League
Thorold Blackhawks 2
0
St. Catharines Red Wings
3
Mon Mar 18
6:45p
Details
Watch
U 13 Local league
Fort Erie Meteors Team 3
7
Welland Tigers 2 white
3
Mon Mar 18
6:40p
Details
Watch
U 11 Robinson
Port Colborne Sailors
1
Pelham Panthers
2
Mon Mar 18
6:15p
Details
U12 Belcot
Welland Tigers
1
Haldimand River Kings
4
Mon Mar 18
6:10p
Details
Watch
U 11 Robinson
West Niagara Flying Aces BB
1
Garden City Falcons BB
3
Mon Mar 18
6:10p
Details
Watch
U 11 Doherty
Haldimand River Kings
2
Welland Tigers
3
Mon Mar 18
6:00p
Details
Watch
U 11 Local League
Port Colborne BLACK
3
Welland Tigers 3 gold
5
Mon Mar 18
6:00p
Details
Watch
U13 Robinson
Port Colborne Sailors
7
Fort Erie Meteors
4
Mon Mar 18
6:00p
Details
U 13 Doherty
West Niagara Flying Aces
3
Haldimand River Kings
2
Sun Mar 17
7:15p
Divisions
Organization Menu
Home
About
Local League playoff
NDHL Rep playoffs/ OMHA
About the NDHL
By-Laws
Constitution
NDHL Executive
President Message
Centre Contacts
Schedule / Results
Tournaments
Fort Erie Minor Hockey Tournaments
Garden City Minor Hockey Tournaments
Glanbrook Minor Hockey tournaments
Niagara Falls Minor Hockey Tournaments
N.O.T.L. Minor Hockey Tournaments
Pelham Minor Hockey Tournaments
Port Colborne Minor Hockey Tournaments
Thorold Minor Hockey Tournaments
Welland Minor Hockey Tournaments
West Niagara Tournaments
Arena Locations
Bill Burgoyne Arena (Garden City)
Centennial Arena (N.O.T.L.)
Dunnville Memorial Arena (Dunnville)
Fleming Memorial (Lincoln)
Gale Centre (Niagara Falls)
Gatorade Centre (Garden City)
Glanbrook Arena
Jack Gatecliff Arena (Garden City)
Leisureplex (Fort Erie)
Market Street Arena (Dundas)
Meridian Credit Union Arena (N.O.T.L.)
Peach King Centre (Grimsby)
Pelham Arena (Pelham)
Thorold Community Centre (Thorold)
Vale Health Centre (Pt. Colborne)
Welland Youth Arena (Welland)
West End Arena (Fort Erie)
West Lincoln Arena (West Lincoln)
Westoby Ice Surface (Dundas)
OMHA Directory
Links
Divisions
U8 & U9
U10 & U11
U12 & U13
U14 & U15
U16 & U18
U8 & U9
U8 & U9
Under 8 MD
Under 9 MD
U8 Local League
U9 Local League
×
U10 & U11
U10 & U11
U 10 Belcot
U 11 Doherty
U 11 Robinson
U 11 Local League
×
U12 & U13
U12 & U13
U12 Belcot
U 13 Doherty
U13 Robinson
U 13 Local league
×
U14 & U15
U14 & U15
U 14 Belcot
U 15 Doherty
U 15 Robinson
U 15 Local League
×
U16 & U18
U16 & U18
U 16 Belcot
U 18 Doherty
U 18 Robinson
U 18 Local League
×
Latest
News
OMHA Headlines:
2024 U14 OHL Cup presented by Dairy Farmers of Ontario Details
Submitted
By Ontario Minor Hockey Association on Mar 18, 2024)
16 of the top U14 AAA teams to compete in event
Read More
Latest
News
OMHA Headlines:
RECAP: Jr. Colts, Waxers win #RedHats at OMHA Championships
Submitted
By Ontario Minor Hockey Association on Mar 17, 2024)
U16 and U18 AAA winners crowned in Brampton
Read More
Latest
News
OMHA Headlines:
Get to Know March's Coach of the Month
Submitted
By The Coaches Site on Mar 14, 2024)
Coach of the Month presented by The Coaches Site
Read More
Latest
News
OMHA Headlines:
March's Teams of the Month Are...
Submitted
By CoachThem on Mar 13, 2024)
Three teams selected every month of the season
Read More
Latest
News
OMHA Headlines:
Building a Positive Team Culture During Qualifiers
Submitted
By Egg Farmers of Ontario on Mar 13, 2024)
Establishing the goals, values and attitudes for your team
Read More
News Archive
Upcoming Games
U 11 Robinson
Mar
19
Tue
Garden City Falcons BB
6:00 PM
@ West Niagara Flying Aces BB
U11 BB 2 of 3 G-2
Fleming
U 11 Robinson
Mar
19
Tue
Pelham Panthers
6:00 PM
@ Port Colborne Sailors
U11 Tier 1 -G.2
Vale (1)
U12 Belcot
Mar
19
Tue
Haldimand River Kings
6:00 PM
@ Welland Tigers
U12 B 2 of 3 G- 2
Welland (Main)
Under 9 MD
Mar
19
Tue
Glancaster Bombers White
6:15 PM
@ Thorold Blackhawks
MD-U9 -175
Walker Sports (2)
U 15 Robinson
Mar
19
Tue
NOTL Wolves
6:30 PM
@ Plattsville Rage
U15 R 2 of 3. G 2
Plattsville
U 13 Doherty
Mar
19
Tue
Haldimand River Kings
7:00 PM
@ West Niagara Flying Aces
U13 D 2 of 3 G-2
Peach King (2 - West)
Up Next
Full Calendar
Today
20 events
Tue
13 events
Wed
18 events
Thu
12 events
Fri
15 events
Game Details
Venue Info
5:40 PM
Regular Season full ice
U9 Local League
Pelham Panthers
@ NOTL Wolves
F23
Meridian
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Niagara Districts playoffs
U13 Robinson
Port Colborne Sailors
@ Fort Erie Meteors
U13 R G-1
Leisureplex (Jaycee)
7-4
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Round robin Playoff LL U11
U 11 Local League
Port Colborne BLACK
@ Welland Tigers 3 gold
11PC26
Vale (1)
3-5
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 11 Doherty
Haldimand River Kings
@ Welland Tigers
U11 D 2 of 3 G. 1
Welland (Main)
2-3
Game Details
Venue Info
6:10 PM
Niagara Districts playoffs
U12 Belcot
Welland Tigers
@ Haldimand River Kings
U12 B 2 of 3 G- 1
Cayuga
1-4
Watch
Game Details
Venue Info
6:10 PM
Niagara District playoff
U 11 Robinson
West Niagara Flying Aces BB
@ Garden City Falcons BB
U11 BB 2 of 3 G-1
S-H SEC (Sportsplex) (1)
1-3
Watch
Game Details
Venue Info
6:15 PM
Niagara District playoff
U 11 Robinson
Port Colborne Sailors
@ Pelham Panthers
U11 Tier 1 -G.1
Meridian CC (Accipiter)
1-2
Watch
Game Details
Venue Info
6:40 PM
Round Robin Playoff LL U13
U 13 Local league
Fort Erie Meteors Team 3
@ Welland Tigers 2 white
13PA27
Welland (Youth)
7-3
Watch
Game Details
Venue Info
6:45 PM
Round robin Playoff LL U11
U 11 Local League
Thorold Blackhawks 2
@ St. Catharines Red Wings
TB1
Merritton Arena
0-3
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 14 Belcot
Welland Tigers Minor
@ Niagara Falls Flyers Minor
U14 B 2 of3 G-1
Gale (1 - ES Fox)
3-5
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Thorold Blackhawks
@ Fort Erie Meteors B
U15 Tier 1 -1
Leisureplex (Kinsmen)
2-5
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Plattsville Rage
@ NOTL Wolves
U15 R 2 of 3. G 1
Meridian
0-0
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara District Playoffs
U 18 Robinson
Haldimand River Kings C
@ Port Colborne Sailors
U18 Tier 2-1
Vale (1)
1-5
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Niagara Districts playoffs
U13 Robinson
Garden City Falcons BB
@ West Niagara Flying Aces BB
U13 R series2
Fleming
3-7
Watch
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Niagara District Playoffs
U 18 Robinson
NOTL Wolves
@ Fort Erie Meteors
U18 R series1
Leisureplex (Jaycee)
1-1
Watch
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Glancaster Bombers C
@ Garden City Falcons C
U15 series G-1
S-H SEC (Sportsplex) (1)
3-3
Watch
Game Details
Venue Info
7:20 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Doherty
Haldimand River Kings
@ Welland Tigers
U15 D 2 of 3 G- 1
Welland (Main)
0-3
Watch
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Round Robin Playoff LL U13
U 13 Local league
Thorold Blackhawks 2 black
@ Welland Tigers 1 black
13PB28
Welland (Youth)
5-0
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Niagara Districts playoffs
U 18 Doherty
Welland Tigers
@ West Niagara Flying Aces A
U18 D 2 of 3 G- 1
Fleming
3-2
Watch
Game Details
Venue Info
8:50 PM
Niagara Districts playoffs
U 16 Belcot
Glancaster Bombers
@ Welland Tigers Minor
U16 B 2 of 3. G-1
Welland (Main)
1-3
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Niagara District playoff
U 11 Robinson
Garden City Falcons BB
@ West Niagara Flying Aces BB
U11 BB 2 of 3 G-2
Fleming
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Niagara District playoff
U 11 Robinson
Pelham Panthers
@ Port Colborne Sailors
U11 Tier 1 -G.2
Vale (1)
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Niagara Districts playoffs
U12 Belcot
Haldimand River Kings
@ Welland Tigers
U12 B 2 of 3 G- 2
Welland (Main)
Game Details
Venue Info
6:15 PM
Regular Season Full ice
Under 9 MD
Glancaster Bombers White
@ Thorold Blackhawks
MD-U9 -175
Walker Sports (2)
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
NOTL Wolves
@ Plattsville Rage
U15 R 2 of 3. G 2
Plattsville
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 13 Doherty
Haldimand River Kings
@ West Niagara Flying Aces
U13 D 2 of 3 G-2
Peach King (2 - West)
Game Details
Venue Info
7:10 PM
Niagara Districts playoffs
U 10 Belcot
Haldimand River Kings
@ Glancaster Bombers
U10 B 2 of 32
Morgan (B)
Watch
Game Details
Venue Info
7:10 PM
Niagara Districts playoffs
U13 Robinson
Fort Erie Meteors
@ Port Colborne Sailors
U13 R G-2
Vale (1)
Watch
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Round robin playoff LL U15
U 15 Local League
Pelham Panthers 2
@ Niagara Falls Flyers 2 white
TIE1
Gale (4 - Centennial)
Watch
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Niagara Districts playoffs
U 14 Belcot
Niagara Falls Flyers Minor
@ Welland Tigers Minor
U14 B 2 of3 G-2
Welland (Main)
Watch
Game Details
Venue Info
7:45 PM
Niagara Districts playoffs
U13 Robinson
West Niagara Flying Aces BB
@ Garden City Falcons BB
U13 R series1
S-H SEC (Sportsplex) (2)
Game Details
Venue Info
8:25 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Garden City Falcons C
@ Glancaster Bombers C
U15 series G-2
Morgan (B)
Watch
Game Details
Venue Info
8:50 PM
Niagara Districts playoffs
U 18 Doherty
West Niagara Flying Aces A
@ Welland Tigers
U18 D 2 of 3 G- 2
Welland (Main)
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Half Ice Regular Season
Under 8 MD
Glancaster Bombers Blue
@ Niagara Falls Flyers
MD-U8-92
Gale (2 - Lifetime)
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 11 Doherty
Welland Tigers
@ Haldimand River Kings
U11 D 2 of 3 G. 2
Hagersville
Game Details
Venue Info
6:10 PM
Regular Season Half ice
U8 Local League
Port Colborne Sailors
@ Thorold Blackhawks
1-45
Thorold (Frank Doherty)
Watch
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Regular Season Full ice
Under 9 MD
West Niagara Flying Aces 1
@ Fort Erie Meteors
MD-U9 -133
Leisureplex (Kinsmen)
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Plattsville Rage
@ NOTL Wolves
U15 R 2 of 3. G 3
Meridian
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U12 Belcot
Welland Tigers
@ Haldimand River Kings
U12 B 2 of 3 G- 3
Cayuga
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Doherty
Welland Tigers
@ Haldimand River Kings
U15 D 2 of 3 G- 2
Dunnville
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 14 Belcot
Welland Tigers Minor
@ Niagara Falls Flyers Minor
U14 B 2 of3 G-3
Gale (4 - Centennial)
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 16 Belcot
Welland Tigers Minor
@ Glancaster Bombers
U16 B 2 of 3. G-2
Morgan (B)
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara District playoff
U 11 Robinson
West Niagara Flying Aces BB
@ Garden City Falcons BB
U11 BB 2 of 3 G-3
S-H SEC (Sportsplex) (1)
Watch
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Niagara District playoff
U 11 Robinson
Port Colborne Sailors
@ Pelham Panthers
U11 Tier 1 -G.3
Meridian CC (Accipiter)
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Niagara Districts playoffs
U13 Robinson
Garden City Falcons BB
@ West Niagara Flying Aces BB
U13 R series4
Peach King (2 - West)
Watch
Game Details
Venue Info
7:20 PM
Niagara Districts playoffs
U13 Robinson
Port Colborne Sailors
@ Fort Erie Meteors
U13 R G-3
Leisureplex (Jaycee)
Game Details
Venue Info
7:20 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Fort Erie Meteors B
@ Thorold Blackhawks
U15 Tier 1 -2
Thorold (Frank Doherty)
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Niagara District Playoffs
U 18 Robinson
Fort Erie Meteors
@ NOTL Wolves
U18 R series2
Meridian
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Niagara District Playoffs
U 18 Robinson
Port Colborne Sailors
@ Haldimand River Kings C
U18 Tier 2-2
HCCC (Almas)
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Niagara Districts playoffs
U 18 Doherty
Welland Tigers
@ West Niagara Flying Aces A
U18 D 2 of 3 G- 3
Peach King (2 - West)
Watch
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Glancaster Bombers C
@ Garden City Falcons C
U15 series G-3
S-H SEC (Sportsplex) (1)
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Niagara District playoff
U 11 Robinson
Garden City Falcons BB
@ West Niagara Flying Aces BB
U11 BB 2 of 3 G-4
Fleming
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 10 Belcot
Glancaster Bombers
@ Haldimand River Kings
U10 B 2 of 33
HCCC (Clark)
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Regular Season Full ice
Under 9 MD
Port Colborne Sailors
@ Fort Erie Meteors
MD-U9 -110
Leisureplex (Kinsmen)
Watch
Game Details
Venue Info
6:40 PM
Niagara Districts playoffs
U 11 Doherty
Haldimand River Kings
@ Welland Tigers
U11 D 2 of 3 G. 3
Welland (Youth)
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara District Playoffs
U 18 Robinson
NOTL Wolves
@ Fort Erie Meteors
U18 R series3
Leisureplex (Jaycee)
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Thorold Blackhawks
@ Fort Erie Meteors B
U15 Tier 1 -3
Leisureplex (Kinsmen)
Watch
Game Details
Venue Info
7:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Doherty
Haldimand River Kings
@ Welland Tigers
U15 D 2 of 3 G- 3
Welland (Main)
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Niagara Districts playoffs
U 13 Doherty
West Niagara Flying Aces
@ Haldimand River Kings
U13 D 2 of 3 G-3
HCCC (Clark)
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
NOTL Wolves
@ Plattsville Rage
U15 R 2 of 3. G 4
Plattsville
Watch
Game Details
Venue Info
7:30 PM
Niagara District Playoffs
U 18 Robinson
Haldimand River Kings C
@ Port Colborne Sailors
U18 Tier 2-3
Vale (1)
Watch
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Niagara Districts playoffs
U 16 Belcot
Glancaster Bombers
@ Welland Tigers Minor
U16 B 2 of 3. G-3
Welland (Main)
Watch
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Niagara Districts playoffs
U 18 Doherty
West Niagara Flying Aces A
@ Welland Tigers
U18 D 2 of 3 G- 4
Welland (Main)
Game Details
Venue Info
5:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Fort Erie Meteors B
@ Thorold Blackhawks
U15 Tier 1 -4
Thorold (Frank Doherty)
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Niagara Districts playoffs
U 11 Doherty
Welland Tigers
@ Haldimand River Kings
U11 D 2 of 3 G. 4
Cayuga
Watch
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Championship weekend
U 13 Local league
Welland Tigers 2 white
@ Port Colborne Sailors
SFA1
Welland (Main)
Game Details
Venue Info
6:10 PM
Regular Season full ice
U9 Local League
Welland Tigers
@ Wainfleet Wild
F220
Wainfleet
Game Details
Venue Info
6:15 PM
Niagara Districts playoffs
U13 Robinson
West Niagara Flying Aces BB
@ Garden City Falcons BB
U13 R series3
Walker Sports (2)
Game Details
Venue Info
6:40 PM
Niagara Districts playoffs
U 10 Belcot
Haldimand River Kings
@ Glancaster Bombers
U10 B 2 of 34
Morgan (B)
Game Details
Venue Info
6:45 PM
Niagara Districts playoffs
U 16 Belcot
Welland Tigers Minor
@ Glancaster Bombers
U16 B 2 of 3. G-4
Morgan (B)
Game Details
Venue Info
7:10 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Doherty
Welland Tigers
@ Haldimand River Kings
U15 D 2 of 3 G- 4
Cayuga
Game Details
Venue Info
7:10 PM
Niagara Districts playoffs
U 15 Robinson
Garden City Falcons C
@ Glancaster Bombers C
U15 series G-4
Glanbrook
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Niagara Districts playoffs
U 13 Doherty
Haldimand River Kings
@ West Niagara Flying Aces
U13 D 2 of 3 G-4
Fleming
Watch
Game Details
Venue Info
7:15 PM
Niagara Districts playoffs
U 14 Belcot
Niagara Falls Flyers Minor
@ Welland Tigers Minor
U14 B 2 of3 G-4
Meridian CC (Accipiter)
Watch
Game Details
Venue Info
7:20 PM
Championship weekend
U 15 Local League
Stoney Creek Warriors
@ Stoney Creek Warriors Team 2
SFA1
Welland (Main)
Game Details
Venue Info
8:00 PM
Niagara District Playoffs
U 18 Robinson
Fort Erie Meteors
@ NOTL Wolves
U18 R series4
Centennial (NOTL)
Game Details
Venue Info
8:30 PM
Niagara District Playoffs
U 18 Robinson
Port Colborne Sailors
@ Haldimand River Kings C
U18 Tier 2-4
Cayuga
Watch
Game Details
Venue Info
8:40 PM
Championship weekend
U 18 Local League
Stoney Creek Warriors Team 3
@ Stoney Creek Warriors Team 1
SFA1
Welland (Main)
Quick Links
GAMESHEET inc
Hockey Canada
OMHA